تحقق توسعه عامل خودکفایی در صنعت لاستیک
  • شنبه ۲۱ام بهمن، ۱۴۰۲
  • بازدید: ۳۴۱ نفر
  • بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی و برندینگ گروه صنعتی بارز عبدالعلی صاحب محمدی، مشاور ارشد و دستیار ویژه مدیرعامل شستا در مراسم جشن سی و هشتمین سالگرد تاسیس گروه صنعتی بارز و رونمایی از 24 محصول جدید با آخرین دستاوردهای فنی و تکنولوژی در بارز کرمان از رکورد تولید روزانه بیش از 300 تن لاستیک در این مجموعه از تلاش درجهت خودکفایی ابراز خرسندی کرد.

صاحب محمدی با بیان اینکه کرمان زیرساخت های خوب و تاریخ و فرهنگ غنی دارد محورهای اساسی فعالیت گروه صنعتی بارز را در رشد عملکرد، دانش افزایی و ارتقای فناوری و نیز برندسازی مناسب تشریح کرد و افزود: گروه صنعتی بارز با افزایش ظرفیت تولید خود، زنجیره تولید لاستیک را تکمیل خواهد کرد و می‌ تواند در بازارهای داخلی و خارجی رقابت کند.

وی ادامه داد: امروز میزان مصرف لاستیک کشور حدود ۴۰۰ هزارتن است که حدود ۱۲۰ هزارتن از این محصول وارداتی است که با همت گروه صنعتی بارز و سایر تایرسازان می توان در این بخش به خودکفایی رسید و حتی صادرات انجام داد.

صاحب محمدی با تشکر از تلاش گروه صنعتی بارز تصریح کرد: فروش مجموعه لاستیک بارز از سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش داشته که با تحقق طرح های توسعه که افزایش ۱۵۵ هزار تن ظرفیت تولید لاستیک را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه صنایع معدنی استان کرمان، به تامین لاستیک مورد استفاده از تولید داخل علاقه دارند، افزود: مجموعه ای شکل گرفته و قرار است با مشارکت کارخانه های صنعتی و معدنی این نوع لاستیک ها را تولید کنند که راه اندازی آن علاوه بر اینکه ۳۰ هزارتن به ظرفیت لاستیک تولیدی کشور اضافه می کند؛ موجب تولید این محصولات می شود و بیشتر مورد مصرف صنایع و معادن استان کرمان است.

وی همچنین تصریح کرد: شستا آماده است که با همکاری با گروه صنعتی بارز، زنجیره تولید لاستیک را تکمیل و نیازهای صنایع معدنی استان را برطرف کند.

منبع

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • برای ثبت نظر، حتما اسم و فامیل خود را به فارسی وارد کنید.
  • از درج تبلیغات خودداری فرمایید
  • حتما ایمیل صحیح را وارد کنید تا در صورت بررسی کارشناسان، پاسخ برای شما ایمیل شود.